تبلیغات
istgaheakhar11 - فروشگاه اینترنتی چیست ؟ و چگونه یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنیم؟
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

فروشگاه اینترنتی چیست ؟ و چگونه یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنیم؟
دوشنبه 7 دی 1394 ساعت 11:08 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
تصمیم به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی گرفته اید . ممکن است چند روز پیش در این مورد شنیده اید و می خواهید ببینید فروشگاه اینترنتی چیست ؟ ممکن است چند روزی است که در این باره مشغول به تحقیق و ارزیابی هستید . با افرادی مشورت کرده اید راه اندازی فروشگاه اینترنتی. و ممکن است به عنوان یک مورد کشف نشده فقط به دنبال درک چنین کسب و کاری هستید .و حتی ممکن است یک پیشرفته هستید که به دنبادلآموزش های ی هستید .

طراحی فروشگاه اینترنتی
اما همین الان سوالات ی ذهن شما را به مشغول ساخته و درست آنها را درک نمی بکنید . من چون یک مشاور هستم تلفن های افراد مختلف از سر تا سر کشور را در این مورد شنیده ام کم بیش می دانم سوالات ی که در ذهن شما می گذرد چیست .باید بگویم که این برای اولین بار است که قصد دارم جواب این پرسشها را صادقانه بگویم . همواره از گفتن آنها به افراد دیگر خودداری کرده ام . ولی قصد دارم در اینجا مکتوب تمام آن ها را به شما بگویم . رازهایی بسیار شگرف که ممکن است خلاف میل بسیاری از دست اندرکاران این شغل باشد که اینگونه آنها را در معرض دید افراد دیگر قرار دهم . اگر این مطالب را به دقت بخوانید و ارزیابی بکنید ، می توانم به شما قول بدهم که ضرر نخواهید کرد به اقطعا ل قوی سود خواهید کرد .

پرسشها معمولی که در این باره پرسیده می شود

هزینه راه اندازی اولیه اش چقدر است ؟
آیا باید تعرفه ای برای طراحی و راه اندازی وب سایت پرداخت کنم ؟
نمی دانم نقطه شروع برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی چست ؟
فروشگاه اینترنتی مجوز می خواهد ؟
در آمد تقریبی این شغل چقدر است ؟
چطور می شود یک سایت فروشگاه اینترنتی داشت ؟
چگونه باید کالاها ارسال شوند و به دست مشتری برسند ؟
چه محصول یا چه خدماتی را باید در اینترنت برای فروش بگذارم ؟
چگونه مشتری سفارش می دهد ؟
چگونه من اطلاعات مشتری را می بینیم؟
آیا مشتری باید در لحظه خرید هزینه را بدهد ؟ چگونه به من اعتماد خواهد کرد ؟
امکان ارسال سفارش از طریق اداره پست وجود دارد ؟
کالایی که من برای فروش در نظر گرفته ام یک کالای ویِژگزینشه است که با تمام کالاهایی که در اینترنت دیده ام مفرق است چگونه باید دست به فروش آن در اینترنت بزنم چگونه آن محصول یا خدمات را به دست مشتری برسانم ؟
می توانم این شغل را به عنوان شغل دومم استفاده کنم ؟
برای این کار باید افرادی را استخدامی کنم ؟
چنانچه در این کار افردای وجود دارند که سالها کار کرده اند ! پس چه جایی و چه در آمدی برای من وجود دارد ؟ در بین هزاران هزار وب سایت چه دلیل ی وجود دارد که مشتری از وبسایت من خدمات یا کالاها مورد نظر را خرید نماید ؟در ادامه باید به شما خبرهای بهتر ی بدهم اما خبرهای بدی هم در راه است . اما خبرهای خوب آن بسیار بیشتر شوق انگیز تر است و ممکن است کامل خبرهای بد را فراموش بکنید . در ابتدا به سراغ خـبر های خوب می روم تا بتوانم انگیزه کافی را داخل شما ایجاد کنم .

تعرفه راه اندازی

تعرفه راه اندازیمی خواهم نرخ راه اندازی دقیق این شغل را به شما بگویم . تمام ی ما کسب کارهای مختلف ی را دیده ایم که برخی از آنها به شکوفایی های بسیار قابل تذکر ی می رسند و گاه برخی از آنها با شکست روبرو می شوند . تمام ما مجموعه هایی را دیده ایم که با سرمایه کلان شروع به کار می کنند و در ادامه شکست می خورند گاه کمپانی هایی را دیده ایم که با نرخ اندک شروع به کار می کنند و به بزرگترین شرکت ها تبدیل می شوند. ممکن است شما هم مثال قدیمی هرچقدر که پول بدهی آش خواهی خورد را شنیده اید . ممکن است منظور من را فهمیده باشید . من می خواهم بگویم که سطوح مختلف ی وجود دارد . هرکس بسته به شرایط تصمیم خواهد گرفت . چنانچه کسی دارای سرمایه ی مناسبی است . با فکر و هزینه به موقع کار صحیح جواب بهتری خواهد گرفت . ولی خبر بهتر این است که برای افرادی که سرمایه ای برای شروع هم ندارند این کار می تواند برای آن ها هم در آمد زا باشد .

در حالت اولیه شما می توانید با صرف صفر تومان کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنید . اصلا نگران نباشید تمام ترفند ها و روش ها را به شما خواهم گفت.

در حالت ثانویه که کمی خوبتر است ، شما می توانید با تعرفه ای کمتر از میلیون تومان بسیار بهتر شروع به کار بکنید ، به هر حال توصیه منآموزش دوم است .آموزش دومراهنمای بهتری است.
اما من به شما قول خواهم داد که هر دوشیوه را به شما آموزش دهم .

این نرخ ها کمترین هزینه های ممکن بابت راه اندازی یک وب وب سایت فروشگاه ساز مناسب یک قرارداد با اداره پست است .


شروع راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

شروع راه اندازی

نقطه شروع اینجاست که شما :


تصمیم به راه اندازی این شغل بگیرید.
چه کالا یا خدماتی را برای فروش دارید ؟ یا اصلا کالای خاصی برای فروش گزینش نکرده اید ؟
راه اندازی وب سایت شروع محتوا دادن به وب سایت راه اندازی آن .
جذب مشتریان و افرادی که به دنبال کالا یا خدمات شما می باشند .


اما در مورد 2 باید بگویم که اگر کالای خاصی گزینش کرده اید این کالا باید خصوصیات ی خاصی داشته باشد و یا برای انجام پروسه خرید تا دریافت آن توسط مشتری باید برای هر وهله روش خاصی را به کار گیرید .

کالا و خدمات قابل فروش در اینترنت

کالای شما هر چیزی می تواند باشد ( پوشاک ، خوراک ، خدمات ، وسایل دیجیتال ، سیاحت های تفریحی فروش کارت های اعتباری حیوانات ، پرنده و .... خودورو) ،
می دانم تعجب کرده اید اما تمام اینها باراهنمای خاصی به فروش می رسند به دست مشتری می رسند . شما باید فرایند فروش تحویل کالا به مشتری بسته به خدمات گزینش طراحی و مدیریت بکنید . به عنوان مثال چند نمونه فروش خدمات و کالا را برای شما مثال خواهم زد ولی قبل از آن نیاز است انواع آموزش های پرداخت نرخ یا خدمات شما را توسط مشتری به شما بگویم .

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین به این معنا است که مشتری از قبل از تحویل کالا یا خدمات نرخ آن را به صورت آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت نماید . در اینآموزش مشکلات ی وجود دارد که حاوی :

عدم اعتماد مشتریان و پرداخت پیش از تحویل
عدم وجود سیـستم پرداخت آنلاین در بسیاری از وب وب سایت ها

محاسن :

مقرون به صرفه بودن و گردش سریعتر پول در کمپانی یا سازمان شما
بریدن دست های دیگر ( پست کمپانی های خرید پستی و ... )

روش خرید پستی

روش خرید پستی روشی است که شما در طی آن قرار دادی با اداره پست می بندید . ابتدا اداره پست موظف است که ماموری را جهت جمع آوری مرسوله ها به محل فروشگاه شما ( منزل دفتر تجاری ، مغازه و ... ) بفرستد تا مرسوله های شما را دریافت نماید پس آن ها را به درب منزل مشتری شما در هر شهر و یا استانی که باشد برساند بعد از تحویل به مشتری نرخ آن را دریافت به حساب شما واریز نماید .

محاسن نحوه خرید پستی:

اعتماد مشتری مشتری از پرداخت هزینه دیگر استرس نخواهد داشت نیازی به اعتماد به فروشنده نیست ، جهت چه که مشتری بعد از تکمیل فرم سفارش منتظر خواهد ماند تا کالای مورد نظر به دستش برسد و دیگر هزینه ای را زودتر از تحویل نخواهد پرداخت . بعد از رسیدن مرسوله به دست مشتری ، مامور اداره پست هزینه را از مشتری دریافت خواه کرد.

پیشگیری از درگیر شدن با مشتری مسایل حسابداری نیاز به مراجعت به اداره پست و یا ارسال با پیک.


معایب نحوه خرید پستی :

درگیر شدن با کمپانی های وابسته و پرداخت درصد از فروش بین یک تا پنج درصد .


وجود سفارشات برگشتی که بزرگترین عیبراهنمای خرید پستی است . به این مفهوم که فروشنده سفارش مشتری خود را بسته بندی و تحویل مامور پست می دهد . اداره پست بسته را به آدرس مورد نظر می برد اما به دلایل مختلف از عبارت : تحویل نگرفتن مشتری ، همراه نداشتن پول در موقع تحویل به مشتری ، ادعای مشتری که سفارش نداده است ، مزاحت و ... سفارش برگشت می خورد تعرفه ارسال این سفارش از فروشنده کسر خواهد شد . این بزرگترین ایراد وارد بهروش خرید پستی است .همان گونه که قبلا اشاره شد . فروشنده باید کل فرآیند پرداخت تعرفه تحویل کالا یا خدمات طراحی و مدیریت نماید . برای این که شما با این مفهوم آشنا شوید . چند مثال زیرا را بخوانید.


یک وب سایت فروش کارت شارژ اپراتور های مختلف موبایل :


در وهله اول مشتری وارد وبسایت شما می شود . نوع کارت شارژ را انتخاب می نماید ( ایرانسل ، همراه اول ، .. ) پس قیمت آن را انتخاب می نماید . وبسایت ایمیل شماره تلفن مشتری را گرفته بعد از پرداخت هزینه کارت شارژ ، شماره رمز را به ایمیل تلفن همراه مشتری ارسال می نماید .یک فروشگاه عینک آفتابی :

ابتدا مشتری وارد وبسایت می شود . مـدل های مختلف را با عکس های آنها مشاهده می نماید وفرم خرید را پر می نماید و نهایتا در وهله انتها سایت فرمی به مشتری نمایش می دهد که می تواند یکی ازروش های خرید را گزینش نماید .

1 - خرید پستی : یعنی تکمیل سفارش گرفتن آدرس شماره تلفن از مشتری و ارسال دریافت درب منزل و پرداخت بوسیله مشتری .

2- پرداخت آنلاین : پرداخت توسط کارت های عضو شتاب و ارسال توسط فروشنده .

یک فروشگاه کالای دیجیتال :


فرض بکنید یک مشتری به سایتی وارد می شود آیا عقلانی است که یک تلویزیون ال ای دی 42 اینچ سفارش دهد و از طریقآموزش خرید پستی کالای خود را دریافت نماید ؟ حال به این فکر بکنید که این تلویزیون با این اندازه و قیمت به درب منزل مشتری برود مشتری اعلام پشیمانی از خرید نماید ؟ پس این تلویزیون برگشت بخورد و احیانا در راه کمی هم آسیب ببیند ؟ کمی به این مورد فکر بکنید .

آری کمی جوک به نظر می رسد ، پس راهکار چیست ؟

راهکار اول این است که شما یک وبسایت معتبر هستید که مشتریان کامل شما را می شناسند به شما اعتماد کافی دارند حاضرند هزینه را پیشاپیش هرچه که باشد پرداخت می کنند ولی ممکن است آنقدرها نیز اعتبار نداشته باشید . پس چه باید بکنید ؟

به عنوان مثال روشی را به شما معرفی خواهم کرد اینروش به این ترتیب است که شما ابتدا به مشتری اعلام خواهید داشت که ابتدا باید یا کل هزینه یا ده درصد از هزینه را پرداخت نماید و پس بقیه تعرفه را در موقع تحویل پرداخت خواهید کرد . به این گونه می توایند بسیاری از مسائل را پیشگیری بکنید .

فروش خودرو :


یک شرکـت عرضه کننده خودرو را در نظر بگیرید. آیا این مجموعه می تواند همه فرآیند خرید را از طریق اینترنت با مشتری دنبال نماید ؟ قطعا خیر. وبسایت هایی با کالاهای این چنینی می توانند برای معرفی کالاها به مشتریان از اینترنت مصرف کنند و حتی مراحل اولیه ثبت نام به صورت اینترنتی باشد. در واقع اینترنت برای این گونه وب سایت ها مکانی است برای معرفی کالاها و مراحل غیر حضوری ثبت نام ولی باز نیز شرایط زیرساختی که اکنون وجود دارد نمی تواند همه مراحل غیر حضوری باشد .

مجوز برای راه اندازی فروشگاه


شما برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در حال حاضر به مجوزی نیاز ندارید . بیش از 96 درصد فروشگاه هایی که شروع به کار کرده اند و گاهی از آنها حتی در آمد سرسام آوری دارند مجوزی ندارند . در حال حاضر فقط علت ی که مجوز برای راه اندازی فروشگاه اینترنتیوجود دارد یک مجوز نماد اعتماد ملی است که می توانید آن را از وزارت صنعت معدن بگیرید .

ممکن است فکر بکنید که کار سختی باشد در حالی که اینطور نیست گرفتن نماد اعتماد الکترونیک فرآیند بسیار آسان است که به صورت آنلاین انجام می شود و حتی اگر دانشجو می باشند که در منزل پدر که آن اجاره ای است قصد گرفتن این نماد را دارید این عمل قابل انجام است خیلی نگران نباشید . برای دریافت این نماد تنها کافی است به سایت enamad.ir مراجعه بکنید و مراحل آن را طی بکنید . اما این نماد با تعداد ستاره های مختلف وجود دارد. که چنانچه نماد دو ستاره بخواهید کمی دشوار تر از نماد تک ستاره است .درآمد تقریبی این شغل چقدر است ؟

یعنی چنانچه شما فروشگاه اینترنتی ایجاد بکنید و شروع به کار بکنید چقدر در آمد خواهید داشت ؟ جواب من به شما بسیار واضح روشن است .

قبل از آن که در مورد در آمد با شما سخن بگویم .به چند نکته توجه فرمایید . هیچ کاری در جهان وجود ندارد که زحمتی نبرد هر چه آدم بیشتر تلاش نماید قطعا جواب می گیرد . و مساله دیگری وجود دارد که هرکس به اندازه هزینه ای که می نماید جواب می گیرد.

تا کنون که در این شغل هستم افراد بسیار بسیاری را دیده ام که به سمت این شغل می آیند. باید بگویم که متاسفانه تعداد بسیاری در حدود 50 در صد از افرادی که به سمت این شغل می آیند با ناراحتی از این شغل به بیرون می روند . آنها به محض جواب نگرفتن در روزهای آغازین این کار را رها کرده یک شکست به شکست های خود اضافه می کنند . اما بسیاری شکست ها را تحمل می کنند و به سود دهی های کلانی می رسند که در فکر شما هم نمی گنجد.

باید بگویم که در آمد این شغل بسیار متغیر است هر چه از آن انتظار داشته باشید به شما جواب می دهد . ممکن است دانشجویی باشید و اندازه تعرفه های دانشجویی از آن انتظار داشته باشید . ممکن است به عنوان شغل دوم از آن مصرف بکنید و انتظار در آمدی علاوه بر سازمان انتظار داشته باشید. ممکن است شغل اصلی شما باشد و انتظاری بسیار بیشتر داشته باشید که تمام نرخ های زندگی شما را تامین نماید . در پله بعدی که من به شما توصیه می دهم این است که انتظار بی نهایت از این شغل را داشته باشید برای چه که من در طول مدت کاری خودم افرادی را دیده ام که به سودهای بسیار کلانی رسیده اند .

چکیده حرف هایم را اینگونه به شما خواهم گفت که : در آمد این شغل بسیار مناسب است ، درصد سود دهی آن از بسیاری شغل های دیگر بالاتر است تنها باید کار و تلاش شبانه روزی کرد تا به هدف خود نایل شوید .چگونه می شود یک سایت فروشگاه اینترنتی داشت


راه اندازی وب وب سایت فروشگاه اینترنتی


شما حتی با استفاده از بلاگ هم می توانید این شغل را شروع کنید . اما چنانچه تعرفه اندکی بکنید یک فروشگاه ساز متناسب با کار خود را انتخاب بکنید قطعا بهترین نتیجه ها را خواید گرفت .فروشگاه ساز های بسیاری در فضای اینترنت وجود دارد که یک نمونه از آن همین فروشگاه ساز پروفی است که از صفحه اصلی می توایند اطلاعات آن را ببیند و آن را تهیه بکنید .
چه ی وجود دارد که افراد از وب سایت من خرید کنند در حالی که کمپانی هایی با وب سایت های بهتری وجود دارند ؟


جواب این است که شما برای خود یک فرد کاملا جدا با ذهن جدا و در آمد جداگانه هستید . ممکن است شما در سایت کوچک خود در آمدی داشته باشید که چنانچه درصد سود دهی آن را محاسبه کنند از شرکـت های بزرگ بیشتر است . می دانم می خواهید بپرسید که چکار باید کرد ؟

نکات کلیدی را برای شما می نویسم

1 - کالای ویِژگزینشه بفروش برسانید : این به این مفهوم است که کالاهایی را انتخاب بکنید که هر شخص در خیابان و یا بازار عادی نمی تواند پیدا نماید . به عنوان مثال یک محصول ویِژگزینشه که در مهمانی چند روز پیش یا گشت گذار با دوست ها تان آن را دیده اید از دیدن آن حیرت زده شده اید . هر چه این کالا بازار ها کمتر باشد خوب است .

2- با اعداد و رقم ها اسامی گیم کنید : این بدان مفهوم است که شما باید باروش ها تکنیک هایی که در مورد آنها بعدا حرف خواهم کرد . یعنی محصول ویِژگزینشه را با قیمتی مفرق در اینترنت قرار دهید

3- بهترین بودن در یکی ازروش های فروش ( تبلیغات ، ارسال هرزنامه بالاتر بودن در نتایج جستجو ، و .... )

که آنها را کاملا برا شما توضیح خواهم داد .می توانید دیدگاه خود را بنویسید
آموزش آشپزی یکشنبه 30 مهر 1396 09:27 ب.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به وبلاگ ما
هم سر بزنید.
مناقصات جمعه 28 مهر 1396 03:02 ب.ظ
ممنون اطلاعات کاملی بود
آموزش آشپزی دوشنبه 10 مهر 1396 01:28 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم حتما سر بزنید
Foot Issues یکشنبه 15 مرداد 1396 11:58 ب.ظ
Hello, just wanted to mention, I loved this post.
It was funny. Keep on posting!
Foot Complaints جمعه 13 مرداد 1396 05:08 ب.ظ
Definitely believe that which you said. Your
favorite reason appeared to be on the net the easiest thing to
be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they
plainly don't know about. You managed to hit the nail
upon the top and also defined out the whole thing without having side effect
, people could take a signal. Will likely be back to get more.
Thanks
Foot Problems دوشنبه 9 مرداد 1396 07:43 ب.ظ
I blog frequently and I truly appreciate your information. This great article has truly peaked my
interest. I will bookmark your site and keep checking for new information about once per week.

I opted in for your Feed too.
Why do they call it the Achilles heel? دوشنبه 9 مرداد 1396 06:56 ب.ظ
Good blog you have here.. It's difficult to find high quality writing like yours nowadays.

I really appreciate people like you! Take care!!
Why does it hurt right above my heel? دوشنبه 9 مرداد 1396 06:43 ب.ظ
Incredible points. Outstanding arguments. Keep up the great effort.
How do you prevent Achilles tendonitis? دوشنبه 9 مرداد 1396 06:36 ب.ظ
I go to see every day some web sites and sites to read articles or reviews, however this webpage gives feature based articles.
Can you lose weight by doing yoga? دوشنبه 9 مرداد 1396 06:20 ب.ظ
Every weekend i used to go to see this site, for the reason that i wish for enjoyment, since this this website conations
actually fastidious funny information too.
How you can increase your height? دوشنبه 9 مرداد 1396 06:15 ب.ظ
Hi, Neat post. There's a problem together with your web site in internet explorer,
might test this? IE still is the market leader and a huge element
of other people will omit your great writing because of this problem.
How long will it take for my Achilles tendon to heal? دوشنبه 9 مرداد 1396 06:06 ب.ظ
Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person's
weblog link on your page at suitable place and other person will also do similar in support of you.
Foot Issues یکشنبه 8 مرداد 1396 12:34 ب.ظ
Excellent blog you have here but I was curious about if you knew of any user discussion forums that cover the same topics talked about here?
I'd really love to be a part of online community where I can get responses from other experienced
individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know.
Many thanks!
BHW چهارشنبه 23 فروردین 1396 05:28 ب.ظ
Heya i'm for the primary time here. I came across this board and I find It
truly helpful & it helped me out a lot. I'm hoping to present
something back and aid others such as you aided me.
manicure سه شنبه 15 فروردین 1396 03:48 ب.ظ
Magnificent website. Lots of useful information here.
I'm sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious.
And naturally, thank you in your sweat!
manicure دوشنبه 14 فروردین 1396 09:13 ق.ظ
Have you ever considered creating an ebook or guest authoring
on other blogs? I have a blog based on the same information you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my readers would appreciate your work.

If you're even remotely interested, feel free to send me an email.
manicure یکشنبه 13 فروردین 1396 12:59 ب.ظ
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox
and now each time a comment is added I get several e-mails with the same
comment. Is there any way you can remove me
from that service? Thank you!
BHW شنبه 12 فروردین 1396 12:13 ب.ظ
Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger,
and I was wondering your situation; we have created some nice practices and we are looking to swap
methods with other folks, please shoot me an e-mail if interested.
عسل دوشنبه 7 دی 1394 11:13 ق.ظ
سلام عزیز خوبی؟ مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود معلومه که وقت گذاشتی .من یه پیشنهاد داشتم که واسه وبلاگ جفتمون خوبه اونم اینکه به وب سایت منم سر بزنی و باهم تبادل لینک داشته باشیم از این به بعد مثل دو تا دوست خوب واسه هم میشیم بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر